Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna
 Okr?g PZW Bielsko-Bia?a
Forum Okr?gu W?dkarskiego PZW Bielsko-Bia?a

Strona Okręgu PZW Bielsko-BiałaStrona okręgu   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zarybianie karpiem .
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marco605
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 1:23 pm    Temat postu: Karp Odpowiedz z cytatem

Witam.
Panowie, prosze nie wdawajmy sie w niepotrzebne k?ótnie. Chcia?em swoim postem do Zbycha, przekaza? innym ?e nie mo?na szczela? takich s?dów, tzn mo?na ale trzeba mie? na to dowody. Napiszcie lepiej gdzie zaczeli?cie ten sezon, czy ryba sie ju? ruszy?a, jak tam nad wod? itd. Pozdrawiam. Smile
Zbycho
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Niestety jeszcze nieop?aci?em karty i niewiem co dzieje sie nad jeziorkiem bo dawno nieby?em.Ale kolega z?apa? na sole pare ?adnych pstr?gów a jednego na 42cm Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marco605
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 2:55 pm    Temat postu: Brania Odpowiedz z cytatem

Eeeeeee, no to cos sie dzieje. Smile
Zbycho
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

No nad so?? tak,ale ciekawe co nad jeziorkiem. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafa?bb
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracaj?c do pocz?tkowych postów i ewentualnych kar dla "w?dkarzy" to wg mnie nie powinno by? jaki? tam s?dów czy kolegium czy nie wiadomo jak to nazywa?, co to za wymiar sprawiedliwo?ci co takie rzeczy okre?la jako niska szkodliwo?? spo?eczna... powinna by? kara typu ch?osta czy dobre przetr?cenia karku ?eby odczu? to co zrobi? i pó?niej cierpia? ok 2tyg, wtedy by nast?pnym razem pomy?la? czy warto znowu robi? co? takiego

a odno?nie karpi.

je?li chcemy ?owi? du?e sztuki powinien by? taki wymiar ilo?ciowy jak na g?owacice. je?li sie chce zje?? karpia mo?na kupi? w sklepie albo z?owi? na ?owisku komercyjnym. przecie? my w?dkarza nie je?dzimy po ryby tylko na ryby,dla sportu a nie dla mi?sa, no a samo branie ?adnego karpia to ju? niezwyk?e prze?ycie, a hol to jest dopiero co?... a jeszcze wi?ksze co? to jest wypuszczenie takiej ryby

odno?nie zarybie?, nie wiem czy mam racje, ale powinno sie zarybia? jezioro wszystkimi gatunkami jakie s? planowane na wiosenne zarybienie i jezioro po prostu zamyka? na okres ok miesi?ca ?eby si? ryba rozesz?a no i PILNOWA? i jeszcze raz PILNOWA?,
Katanka
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie na temat karpi jest takie - w ?adnym wypadku nie powinno si? zarybia? karpiem, amurem ani to?pyg? wód otwartych PZW (w tym naszych jezior zaporowych). Je?li zarybia? karpiem to owszem - sadzawki, stawy, ?wirownie, glinianki. Nasze jeziora powinny mie? wi?cej ryby rodzimej. dobija mnie informacja, ?e zarybiono kilka ton karpia danego roku Sad
Powrót do góry
Micha?17
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si? z Katank?. Polskie wody zarybia si? tonami karpi a rodzime ryby wpuszcza sie w znikomych ilo?ciach.
Alek
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:18 am    Temat postu: Zarybianie karpiem . Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi si? ?e wi?cej szkody naszym zbiornikom zaporowym przynosz? zanieczyszczenia jakie do nich sp?ywaj? i pozostawione ?mieci na brzegach a nie te ilo?ci wpuszczanych karpi , które i tak s? szybko od?owione przez w?dkarzy.Mam nadziej? ?e operaty zarybieniowe dla tych zbiorników zosta?y opracowane przez fachowców.Uwa?am ?e spe?niaj? oczekiwania wszystkich w?dkuj?cych na tych akwenach.Moim zdaniem mo?na mie? jedynie zastrze?enia do jako?ci materia?u zarybieniowego, ale to jest inny temat.

Pozdrawiam !
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: