Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna
 Okr?g PZW Bielsko-Bia?a
Forum Okr?gu W?dkarskiego PZW Bielsko-Bia?a

Strona Okręgu PZW Bielsko-BiałaStrona okręgu   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poniedzia?kowe zarybienia linem i jaziem.
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomy
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarybienia Moim zdaniem jakie by nie by?y to i tak kropla w morzu.Po pierwsze goni? k?usoli i egzekwowa? prawo,bo na razie to jest jakie? przedszkole.Kara 500z??????to jest ?miech.Za k?usownictwo powinien by? jak to jest w krajach rozwini?tych-przepadek mienia,??cznie z samochodem,który pos?u?y? do tego procederu-dojazd do ?owiska,?odzi,sprz?tu i do tego jeszcze kara minimum 20tysi?cy z?otych,a jak go?? ma zawiasy to do pud?a i tyle.Wtedy jeden z drugim t?pak bo inaczej tych "ludzi"nazwa? si? nie da,zrozumia? by ?e czasy komuny i przymykania oczu na tego typu przest?pstwo min??y bezpowrotnie.Druga sprawa tarliska ich tworzenie je?eli takowych brakuje w danym zbiorniku.Od?owy rybackie,to ju? w ogóle jest totalne zacofanie,gdzie na ?wiecie od?awia si? bia?? ryb? do celów konsumpcyjnych,chyba tylko u nas.Gdzie indziej si? to nie op?aca,wniosek nasuwa si? sam-za ma?e op?aty za tego typu licencje.
Punkty skupu ryb przy co niektórych ?owiskach-to rarytas dla k?usoli i zarazem jawne wr?cz bimbanie sobie z prawa.To nic innego jak paserstwo.
Tak samo kara,jak nie pomaga do pud?a jak za pare lat wyjdzie b?dzie ?piewa? "me name is luka"i odechce si? paserstwa.To tyle tak powinno wygl?da? a ryb b?dzie mnóstwo.Po za tym wszystkim lepsze wyposa?enie PSR i wi?ksze pensje.Za darmo nikt nie b?dzie si? nara?a?.Przy pasku bro? i nie jaka? pukawka na gaz,ale konkretny siepacz.To wszystko musi mie? r?ce i nogi.Jak nasi rz?dz?cy nie maj? pomys?u jak to zorganizowa? to niech podpatrz? u innych,a jak ich i na to nie sta? no to.........................dopowiedzcie sobie sami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tech
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do zarybiania to kiedy na stronie okr?gu pojawi si? plan zarybie? na rok 2009
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Now
Site Admin - Gruba Ryba
Site Admin - Gruba Ryba

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedopatrzenie. Ju? poprawione. W tym przypadku to bardzo nieskomplikowana aktualizacja - wystarczy zmieni? tylko rok.

Tech, by?o ju? tyle razy t?umaczone na tym forum. Plan zarybienia na rok 2009 jest taki sam jaki by? na 2005, 2006, 2007 i jaki b?dzie na 2010, na 2011 i tak a? do ko?ca okresu dzier?awy obwodu. B?dzie corocznie równy zapisowi operatu i zawartej na jego podstawie umowy dzier?awnej z RZGW.

Znacznie wa?niejsze jest ?ledzenie wykonania tego planu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tech
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem nowym u?ytkownikiem tego forum dlatego nie prze?ledzi?em jeszcze wszystkich w?tków forum. Ale skoro plan zarybie? jest taki sam co roku to poco karz? nam prowadzi? te rejestry po?owu, w kole zawsze t?umaczyli mi ?e na tej podstawie s? ustalane plany zarybie? a tu prosz? polecenie odgórne bez mo?liwo?ci uaktualnie?. To chyba troch? nie bardzo. Zdaje sobie spraw? ?e sytuacja w przyrodzie nie zmienia si? drastycznie z roku na rok a plany zapewne opracowuj? m?dre g?owy. Wi?c poco to ca?e mno?enie biurokracji nad wod?. Jako kontrola limitów po?awianych ryb przez w?dkarzy te rejestry te? niewiele si? sprawdzaj?.
Powrót do góry
smyku
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te? mnie to zainteresowa?o. W kole w K?tach tak samo zwrócono mi uwag? ?e nale?y odda? prawid?owo wype?niony rejestr bo w przeciwnym razie skarbnik mo?e odmówi? wydania nowego. Powodem jest w?a?nie ustalanie planu zarybie?. Tylko w?a?ciwie co ustal? z mojego rejestru je?eli w ci?gu roku zabra?em do domu np. jednego sandacza? Czy to znaczy ?e sandacza jest ma?o a innych ryb w ogóle nie ma?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rafa?bb
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi dok?adnie tak samo powiedzieli,i? rejestr s?u?y do planowania zarybienia
tech
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest kto? na forum lub w okr?gu kto móg?by rzuci? troch? ?wiat?a na t? spraw? ??
Powrót do góry
czarny
Narybek
Narybek

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem wyroczniom lecz wydaje mi si? ze rejestr po?owów s?u?y do okre?lenia presji w?dkarskiej na dany akwen i jest brany pod uwag? w operacie i planie zarybienia na kolejny okres umowy o dzier?aw? obwodu z RZGW
Powrót do góry
smyku
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarny masz racje ?e im wi?cej na danym odcinku rzeki b?d? zbiornika w?dkarzy to tym wi?cej ryb tam nale?y wpu?ci?. Skoro jednak plan zarybie? nie zmienia si? od paru lat to prowadzenie rejestru jest bez sensu. W zesz?ym roku sp?dzi?em nad wod? ka?d? woln? chwile i ani razu nikt mnie nie sprawdzi? czy mam wykupion? kart?, czy prowadz? rejestr i czy w ogóle mam co? w siatce. Wed?ug mnie rejestr po?owów to z?a metoda, je?eli chc? si? czego? dowiedzie? to niech odpowiednie organy przejd? si? po brzegu, zagl?dn? do siatek, popytaj? w?dkarzy o wyniki ilo?ciowe i jako?ciowe a rejestr niech b?dzie metod? wspomagaj?c?. Ogólnie na temat zarybie? w 100% popieram zdanie Tomiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arek
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Tomy
Jestem za bo jak tak dalej pójdzie to po ryby b?dziemy chodzi? do sklepu a w?dkowa? za granice
tech
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy okazuje si? ?e mamy prawo decydowania o planie zagospodarowania wodami.Poszuka?em troch? w necie i to nie jest tak ?e zwi?zek nic nie mo?e zrobi?, powinien przynajmniej poinformowa? o spo?ecznych konsultacjach planu zagospodarowania wód. Wi?cej tu http://www.krakow.rzgw.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=221&Itemid=228. Czasu jest ju? naprawd? niewiele bo konsultacje trwaj? do 22 czerwca 2009. A potem pewnie znowu b?dzie trzeba czeka? kilka lat.
Powrót do góry
wojto-ryba
Narybek
Narybek

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 6:37 am    Temat postu: Re: Poniedzia?kowe zarybienia linem i jaziem. Odpowiedz z cytatem

Katanka napisał:
W poniedzialek by?em przy dwóch zarybieniach. Pierwsze zarybienie linem (250kg
od 15 do 25cm) mia?o miejsce na Mi?dzybrodzkim oraz zywieckim. 99% linów
tradycyjne, zielono-z?ote, ale by?o tez troche sztuk pomara?czowych. Liny
przyjecha?y z bliskiej Jasienicy, wi?c by?y w doskona?ej kondycji. po
wpuszczeniu nie min??o 60 sekund i sie porozchodzi?y. Kolejne zarybienie równie?
odby?o si? na tych 2 jeziorach, tym razem wpuszczalismy jazia (250kg).
Ryby by?y wypasione, mocne i za kilka lat b?d? niez?ym trofeum Wink W zarbieniach obok ko?a PZW Kobiernice uczestniczy?y te? ko?a Zab?ocia-?ywiec, Czernichów i ?ywiec Miasto.

Katanka fajnie, ?e po?wi?casz swój prywatny czas na pomoc przy zarybieniach. Nie wiem o co ludzie maja pretensje, jak czytam niektóre posty to ?le mi si? robi. Jak kto? nie docenia jazia i lina to nie wiem czym takich ludzi zadowoli?? A je?li komu? si? wydaje, ?e lin u nas mo?e nie mie? dobrych warunków do ?ycia to jest w du?ym b??dzie. Gwarantuj?, ?e lin ma si? u nas, szczególnie na Tresnej bardzo dobrze. Dorasta do bardzo s?usznych rozmiarów. Kilka lat temu jak jeszcze ?owi?em na grunt cz?sto udawa?o mi si? z?owi? liny przekraczaj?ce 1kg. Wi?c st?d moje stwierdzenie o warunkach do ?ycia linów na naszych zbiornikach. Problem z tym, ?e lina z?owi? to jest sztuka i byle laikowi si? to nie uda. Wi?c problem tkwi w tym, ?e ludzie cz?sto narzekaj? na zarybienia jakim? gatunkiem dlatego, ?e tak naprawd? nie umiej? tej ryby z?owi?, dotyczy to równie? bolenia. A propos jazia to jak dla mnie i wielu moich kolegów spiningistów bardzo szanowana i ch?tnie po?awiana na zawodach lub na zwyczajnej wyprawie ryba. Ci którzy nie doceniaj? tej ryby i pisz?, ?e po co ja wpuszcza? to chyba nigdy nie mieli na w?dce pó? metrowego jazia i nie czuli tego jak potrafi pi?knie walczy? nie mówi?c ju? o samym braniu które bywa podobne do kopni?cia sandacza. Ta ryba jest tak przyjazna dla w?dkarza jak ma?o która, dlaczego tak uwa?am?. Poniewa? doskonale si? ja ?owi na spining jak i na grunt czy sp?awik do tego jest waleczna i dorasta do du?ych rozmiarów. Nie uwa?am aby tej ryby by?o za du?o a je?li kto? tak twierdzi to znaczy, ?e na ka?dej wyprawie musi ?owi? chyba komplet tych ryby. Je?li kto? taki tutaj jest to ch?tnie si? z nim umówi? na ryby, by? mo?e naucz? si? czego? nowego i zmieni? zdanie na temat ilo?ci jazia w naszych wodach. pozdrawiam Smile

Ostatnio zmieniony przez wojto-ryba dnia Czw Kwi 02, 2009 1:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
j-94
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si? z koleg?, w swej karierze z?owi?em sporo pi?knych linów , nie wiem jak wy ale jo mom sentyment do tego prosiaczka, zawsze gdy uda mi si? go z?owi? odzyskuje wolno?? , lubi? te ryb? Very Happy faktycznie , je?eli si? przygotujemy to i ostro?nego lina podejdziemy a co do jazia to wstyd si? przyzna? , nie mia?em z nim jeszcze styczno?ci a s?ysza?em o nim wiele dobrego , podczas po?owu na spinka.W tym sezonie mam nadziej? i zapolowa? na niego bo z boleniami ju? problemów nie mam , kwestia tylko czasu a efekty same nadesz?y

KA?DY Z NAS JEST ODKRYWC?.JAK MO?NA ?Y?,PATRZ?C NA ZAMKNI?TE DRZWI I NIE PRÓBOWA? ICH OTWORZY? "
ROBERT D.BALLARD
Powrót do góry
miro
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J-94 to jaki jest Twój sposób na mi?dzybrodzkiego bolka? Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: