Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna
 Okr?g PZW Bielsko-Bia?a
Forum Okr?gu W?dkarskiego PZW Bielsko-Bia?a

Strona Okręgu PZW Bielsko-BiałaStrona okręgu   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porady
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Mucha
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saran
Narybek
Narybek

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 12:13 pm    Temat postu: Porady Odpowiedz z cytatem

Witam
Co najlepiej zastosowa? do podk?adu i jakim w?z?em po??czy? podk?ad ze sznurem? Mam sznur obustronnie koniczny i czyta?em, ?e po zu?yciu jednej strony mo?na go przewi?za? na odwrót i ?owi? na drugi koniec. St?d pewnie ?adne ??czniki nie wchodz? w gr?.
Jak tam stan wody? Da si? gdzie? ?owi?? Dopiero zaczynam przygod? z muchówk?, my?la?em nad Skaw? albo Wieprzówk?, bo nad So?? du?a woda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
pstrag76
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuj? typowe podk?ady pod sznury, ten co mam jest chyba z Hendsa. Co do liny DT to jest jak piszesz, po zu?yciu jednego ko?ca mo?na j? odwróci? na drugi koniec i u?ywa?. Nie wiem tylko czemu piszesz, ?e w gr? nie wchodz? ??czniki. Przecie? ??cznik bez problemu mo?na zdj??. Co do wi?zania to przynajmniej ja robi? to "p?tla w p?tl?", jak przypon. Wi??e p?tl? na podk?adzie, potem przewlekam ??cznik a na ko?cu zak?adam na link?.
saran
Narybek
Narybek

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w?a?nie o w?dkarstwie muchowym jak narazie wiem tylko tyle co wyczyta?em z ksi??ki A. Sikory Very Happy Jak wygl?da taki ??cznik i jak go za?o?y??
Powrót do góry
pstrag76
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki ??cznik wygl?da mniej wi?cej tak
http://www.bogdangawlik.pl/product_info.php/products_id/5153
Musisz go przeci?? na pó? i masz wtedy dwa. Nasuwa si? go na linke a potem na koniec ??cznika naci?ga t? koszulk?. Ja jeszcze robi? co? takiego, ?e po przeci?ciu wk?adam do niego ig?? i przytapiam koniec zapalniczk?. Nie rozplata si? wtedy. Z tego co wiem to w ksi??ce Adasia Sikory jest to opisane.
saran
Narybek
Narybek

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki wielkie. Poszukam w ksi??ce jeszcze raz, ale czytam j? ju? 2 raz i nie pami?tam, ?eby o tym pisa?.
Powrót do góry
pstrag76
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisze pisze, s? rysunki, a jak by co to pisz to w miar? swojej wiedzy, te? nie za wielkiej pomog? Smile

PS: Ja mam wydanie z roku 2006 i o ??czniku jest napisane na stronach 26-28 Very Happy
mk1212
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze Pstr?g w Sikorze jest wszystko - je?li przeczyta?e? dwa razy (ja tego jeszcze nie zrobi?em ani razu od deski do deski) to ju? Jeste? mistrzem teorii - teraz troch? praktyki i ju? Cool
A powa?nie ja tez mia?em problem z ??cznikiem, ale po zakupieniu innego (inny rozmiar) linka wesz?a jak w mas?o - je?li interesujesz si? muszkarstwem zapraszam na forum www.flytiers.pl oraz forum Ko?a PZW Bielsko-Bia?a Zimorodek www.zimorodek.fora.pl, gdzie te? na pewno znajdziesz odpowied? na niejedno pytanie - wystarczy je zada?
Pozdrawiam
saran
Narybek
Narybek

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju? znalaz?em. W?a?ciwie to od deski do deski te? jej nie przeczyta?em. Tylko pytanie gdzie teraz wyrobi? ta praktyk?? S? w okolicy O?wi?cimia jakie? kluby tego rodzaju?
Powrót do góry
Galeria
Ikra :)

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
samo przeczytanie ksi??ki nic nie da. Oczywi?cie, ?e jest swego rodzaju"bibli?" i trzeba j? czyta? ze zrozumieniem. Dwa razy to za ma?o. Dla pocz?tkuj?cego jest tam tyle wiadomo?ci, ?e nie sposób je zapami?ta? a co dopiero wdro?y? w ?ycie. W rejonie Bielska jest par? klubów muchowych, w których na pewno s? koledzy, którzy Ci obja?ni? co i jak. Z informacjami na forach musisz uwa?a?, bo nie wszystko co jest napisane jest prawdziwe. Jak oddzieli? prawd? od bzdur? Polecam ksi??k? A. Sikory, Wydanie Czasopisma Sztuka ?owienia, portal www.namuche czy www.flyfishing.pl Odno?nie tego ostatniego to musisz pokopa? do ty?u par? lat, ale wierz mi, jest tam taka masa informacji, ?e mo?na z tego ksi??k? z?o?y?.

W czerwcu powinna si? ukaza? nowa ksi??ka Adama Sikory.

Pozdr
Seba
www.galeriamuchowa.pl
......................................................................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
pstrag76
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zajrzyj koniecznie na www.flytiers.pl Laughing
mk1212
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seba dlaczego zapominasz o www.flytiers.pl Confused
JA z czystym sumieniem polecam ten portal cho?by z tego powodu, ?e znajduje si? tam masa informacji dot. "Naszych rejonów".
Prawd? jednak jest, ?e teoria to teoria, a praktyka to praktyka - Ko?o PZW Bielsko-Bia?a w miar? czasu i mo?liwo?ci organizuje spotkania muchowe nad wod? - cho?by http://pzwbielsko.pl/forum/viewtopic.php?t=1273
Jakby? mia? kiedy? pytania wal GG 5646772
Galeria

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego mam nie zapomina??

Seba
www.galeriamuchowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
saran
Narybek
Narybek

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 6:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si? z przedmówcami, ?e teoria to tylko tak na wst?p. Niestety na ten moment szybko chyba nigdzie nie po?owie Sad Najlepiej by by?o gdybym móg? ju? wyrabia? sobie praktyk?, jednocze?nie szukaj?c odpowiedzi na moje pytania w ksi??kach i na forach internetowych. Na razie nie jestem zmotoryzowany, wi?c Bielsko jest dla mnie daleko. Mój samochód niedawno popsu? si? na mo?cie i musia?em go pod nim zostawi?, na nieszcz??cie nawet fala powodziowa go nie chcia?a Twisted Evil
Dzi?ki za podpowiedzi
Pozdrawiam
Powrót do góry
pstrag76
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mk1212 napisał:
Seba dlaczego zapominasz o www.flytiers.pl Confused

Bo Seba si? na ten portal wkurzy? Smile
Galeria

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic podobnego Laughing Jestem zachwycony osi?gni?ciami tego forum. Naprawd?. Polecam szczerze. Du?o informacji.

Seba
www.galeriamuchowa.pl
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Mucha Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: