Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna
 Okr?g PZW Bielsko-Bia?a
Forum Okr?gu W?dkarskiego PZW Bielsko-Bia?a

Strona Okręgu PZW Bielsko-BiałaStrona okręgu   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poniedzia?kowe zarybienia linem i jaziem.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katanka
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 11:30 am    Temat postu: Poniedzia?kowe zarybienia linem i jaziem. Odpowiedz z cytatem

W poniedzialek by?em przy dwóch zarybieniach. Pierwsze zarybienie linem (250kg
od 15 do 25cm) mia?o miejsce na Mi?dzybrodzkim oraz zywieckim. 99% linów
tradycyjne, zielono-z?ote, ale by?o tez troche sztuk pomara?czowych. Liny
przyjecha?y z bliskiej Jasienicy, wi?c by?y w doskona?ej kondycji. po
wpuszczeniu nie min??o 60 sekund i sie porozchodzi?y. Kolejne zarybienie równie?
odby?o si? na tych 2 jeziorach, tym razem wpuszczalismy jazia (250kg).
Ryby by?y wypasione, mocne i za kilka lat b?d? niez?ym trofeum Wink W zarbieniach obok ko?a PZW Kobiernice uczestniczy?y te? ko?a Zab?ocia-?ywiec, Czernichów i ?ywiec Miasto.

Ostatnio zmieniony przez Katanka dnia Wto Maj 06, 2008 10:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
and1
Miarowy
Miarowy

PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te? mi zarybienie, na takie du?e zbiorniki to tona conajmniej lina, a po co jazia przecie? jest go b. du?o. Nie wiem na co id? nasze sk?adki, ale nie napewno na zarybianie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Katanka
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyta?es opracowania? Pewnie nie, bo by? takich farmazonów nie mówi? Smile Pami?taj te?, ?e sk?adek p?aci? nie musisz. Mo?esz i?c na zbiorniki komercyjne - takich zbiorników w okolicy jest ca?a masa, a i Wis?a od ?róde? do Gocza? te? jest do dyspozycji. Nikt nie zmusza do p?acenia sk?adek. Ja z ch?cia p?ac? bo staram si? byc przy jak najwiekszej ilo?ci zarybie? i widz? ile ryby si? wpuszcza.

PS. Do ?wirowni Kobiercnie w roku 2007 wpu?cili?my 5,5 tony ryb.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafa?bb
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie tez 250 kg na takie jezioro to jest kropla w morzu...
a po co ten ja? to nie wiem...
Katanka
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakimi rybami ma zarybia? okr?g? Skoro tak pi?kna i waleczne ryba jak ja? nie pasuje, to czym zarybia?? Karpiem i amurem?
Powrót do góry
tech
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym widzia? wi?cej bolenia mo?e by? alternatyw? dla szczupaka którego coraz trudniej z?apa?
zamiast karpia proponuj? lin, ja?, kara?, kle? a jak ju? musi by? karp to ten pe?no ?uskowy.
Tyle pi?knej ryby , wi?c nie rozumiem pytania "czym zarybia? ?"
Jak kto? tak kocha smak karpia to w marketach przez ca?y rok sprzedaj? ?wie?ego.
Powrót do góry
piowed
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie.
Po co te rozmowy... Przecie? s? operaty, które Okr?g musi spe?nia?, by nie straci? wód.
W operatach opracowano ( naukowcy ) ile i jakich gatunków ma by? wpuszczone do danej wody.
Powrót do góry
mk1212
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tech napisał:
Ja bym widzia? wi?cej bolenia mo?e by? alternatyw? dla szczupaka którego coraz trudniej z?apa?

Hm....a bolenia ?atwo Shocked - co prawda je?li kto? si? specjalizuje to mo?e, ale dla przeci?tnego w?dkarza nie jest to chyba najlepsze rozwi?zanie. Co do zarybie? cieszy fakt, ?e co? si? dzieje, a opinii na ten temat jak zwykle tyle co w?dkuj?cych Cool
j-94
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza si? , u nas co rusz zarybiaj? karpiem i jakie s? tego efekty , banda emerytów je wycharato i potem nic si? nie dzieje nad wod?.Wg mnie ka?d? ryb? idzie z?apa? , kwestia tylko czasu , przyn?t i szcz??cia.Nawet kolego Bolenia Very Happy

KA?DY Z NAS JEST ODKRYWC?.JAK MO?NA ?Y?,PATRZ?C NA ZAMKNI?TE DRZWI I NIE PRÓBOWA? ICH OTWORZY? "
ROBERT D.BALLARD
Powrót do góry
Alek
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Wiesz jak czas szybko leci- nie zawsze jest si? m?odym. Nawet si? nie ogl?dniesz jak do tej BANDY DO??CZYSZ Laughing Wi?cej szacunku dla starszych kolegów!!!!!
Pozdrawiam !
Tomy
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to bym widzia? z pi?? ton ?opatonosa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafa?bb
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co prawda nie jestem naukowcem,ale na mi?dzybrodziu i ?ywieckim lin chyba nie ma za dobrych warunkow do bytu-ryba lubi ro?linki i mu? co prawda mu? jest,ale ro?linek nie ma i te wahania poziomu, nie wiem jak lin b?dzie si? czu? takiej wodzie
j-94
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie kolego Alek tako jest prawda u nas , wiem co wyrabiaj? nad wod? , ile ryby t?uk? na pot?g? a co do mie to jeszcze troszka i bydzie pensyjo , je?eli nic nie wymysl? nowego a to ?e to jest najwi?ksza plaga nad wod? to fakt

KA?DY Z NAS JEST ODKRYWC?.JAK MO?NA ?Y?,PATRZ?C NA ZAMKNI?TE DRZWI I NIE PRÓBOWA? ICH OTWORZY? "
ROBERT D.BALLARD
Powrót do góry
tech
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega piowed pisze "Ludzie. Po co te rozmowy..."

Ja my?la?em ?e forum jest dla ludzi aby mogli si? wzajemnie wymienia? swoimi pogl?dami. Ja twierdze ?e nie samym karpiem w?dkarz ?yje. A je?li okr?g ju? musi zarybia? karpiem to niech to robi z g?ow?. Z gówna bicza nie ukr?cisz dlatego dobry materia? zarybieniowy to podstawa, a tu na forum czytam ?e s? z tym problemy i do jeziora trafia?y chore ryby.
Powrót do góry
smyku
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j-94 napisał:
Zgadza si? , u nas co rusz zarybiaj? karpiem i jakie s? tego efekty , banda emerytów je wycharato i potem nic si? nie dzieje nad wod?.Wg mnie ka?d? ryb? idzie z?apa? , kwestia tylko czasu , przyn?t i szcz??cia.Nawet kolego Bolenia Very Happy

To nie banda emerytów tylko zwyk?a BANDA i wiek nie ma tu znaczenia. Cz??ciej s? to go?cie w sile wieku zwrócisz takiemu uwag? to do r?koczynów zdolny. Nieraz si? widzi i s?yszy jak zabieraj? karpiki o wymiarach marnego karasia.

Co do samych zarybie? to mam wra?enie ?e powinno si? wi?cej ryb stanowi?cych po?ywienie drapie?ników. Na pewno nie jest ich du?o bo pami?tam ?e b?d?c dzieckiem nad So?? wystarczy?o zanurzy? ma?e wiaderko ?eby wyci?gn?? pe?no narybku. Teraz mo?na czasem ma?? ?awiczk? gdzie? zaobserwowa?.

Karpie i liny to ?adne trofeum ale w zbiorniku zaporowym raczej nie wp?ywaj? pozytywnie na ekosystem (wra?enie laika). Jest ma?o du?ej p?oci, prawie w ogóle nie ma okonia mam wra?enie ?e za jaki? czas nawet leszcz pow. 40cm b?dzie rzadko?ci?. Wed?ug mnie nale?y zainwestowa? w pospolite gatunki a w dalszej kolejno?ci zajmowa? si? karpiami itp.

Co do bolenia to trudno go przetrzebi? tak jak szczupaka wi?c je?eli b?dzie mia? dobre warunki to na pewno go nie ub?dzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: