Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna
 Okr?g PZW Bielsko-Bia?a
Forum Okr?gu W?dkarskiego PZW Bielsko-Bia?a

Strona Okręgu PZW Bielsko-BiałaStrona okręgu   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zarybianie karpiem .
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alek
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 4:52 pm    Temat postu: Zarybianie karpiem . Odpowiedz z cytatem

Chcia?bym ?owic naprawd? du?e karpie jak dawniej , ale nie maj? szansy dorosn?c do wi?kszych rozmiarów, bo zaraz po zarybieniu wi?kszo?c jest od?owiona przez amatorów ?atwej zdobyczy.Co? z tym trzeba zrobic .
Proponuj? rozwa?yc takie rozwi?zania , a mianowicie: zarybienie przeprowadzic w dwóch ró?nych terminach dla zbiorników Tresna i Miedzybrodzie i ka?dy z tych zbiornikow wy??czyc z w?dkowania na okre?lony czas.W tej sytuacji jeden zbiornik by?by dost?pny dla w?dkarzy.Druga moja propozycja to ca?kowity zakaz zabierania z?owionych karpi po zarybieniu w okresie do ko?ca roku( mam na my?li zarybianie jesienne).W obu przypadkach niezb?dna jest skoordynowana i aktywna dzia?alno?c stra?y rybackiej .

Pozdrawiam !
krzysiek1980
Narybek
Narybek

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety u nas bedzie ciezko wprowadzic takie reguly ze wzgledu na to ze u nas wciaz dominuja miesiarze ,jestem za i mam nadzieje ze uda sie wprowadzic pomysl w zycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarek.ds fan
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te? jestem za takim pomys?em,my?l? ?e przyczyni?o by si? to do zwi?kszenia liczebno?ci okazów w naszych wodach.
krzysiek1980 napisał:
Niestety u nas bedzie ciezko wprowadzic takie reguly ze wzgledu na to ze u nas wciaz dominuja miesiarze
mi?siarze nie b?d? mieli tu nic do gadania,je?li zarz?d wprowadzi taki przepis.
Po prostu potrzebne s? odpowiednie przepisy i cz?stsze kontrole nad naszymi wodami.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzytek
Miarowy
Miarowy

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 12:13 pm    Temat postu: Zarybianie i nie tylko... Odpowiedz z cytatem

A ja to skomentuj? po prostu tak. Brakuje ogólnej "?wiadomo?ci" i póki to si? nie zmieni to i pewnie najostrzejsze przepisy i kary nie pomog?. Dlatego trzeba o tym mówi?, mówi? i u?wiadamia?. A kary stosowa? co by s?owa czynem potwierdza? Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Alek
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 9:11 pm    Temat postu: Zarybianie karpiem . Odpowiedz z cytatem

Krzytek- do?c ciekawe skomentowanie - nie rozumiem stwierdzenia brakuje ogólnej ?wiadomo?ci-moim zdaniem ?wiadomo?ci nie brakuje bo z pe?n? ?wiadomo?ci? ?amane s? regulaminy,i dlatego w?a?nie potrzebne s? odpowiednie przepisy i regulacje , aby by?y respektowane- równie? kary.Nie wierz? ?e w?dkarze nie zdaj? sobie sprawy, z tego co robi? ,a jestem przekonany ?e je?eli chodzi o ?amanie przepisów ,to robi? to z pe?n? ?wiadomo?ci? ,chyba ?e po du?ej dawce ! Laughing

Pozdrawiam !
Krzytek
Miarowy
Miarowy

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alku, to mo?e w takim razie to nie ?wiadomo?? a mentalno??. Qrcze, spotka?em si? z sytuacjami, kiedy wypuszcza?em z?owione ryby a ludzie w oko?o patrzyli na mnie jak na wariata. Mo?e dla niektórych faktycznie to nie do pomy?lenia, ?e mo?na z?owi? i wypu?ci? a ?owi si? dla czystej satysfakcji. I na marginesie: temu go?ciowi z linka to wielkie uk?ony i w?a?nie o to w tym wszystkim chodzi... Smile

http://www.youtube.com/v/QzRsvA4NNFs&rel=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marco605
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 9:29 am    Temat postu: ma?y karp Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Moim zdaniem ?widomo?c kar jakie by czu? w?dkarz na karku za z?owienie i zabranie nie miarowego karpia jest najlepszym zsposobem. Istnieje tez sposób nie informowania ca?ej gromady w?dkarzy o miejscu zarybiania, przy zachwoniu wszelkich kanonów kontroli zarybie? przez obserwatorów. Inaczej mówi?c : ko?o zarybia, jest przy tym kontrola, ale nie wypuszcza sie informacji na zewn?trz.
Alek
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 1:39 pm    Temat postu: Zarybianie karpiem . Odpowiedz z cytatem

Krzytku- Niech to zwa? jak chcia? . Laughing Istnieje na takich moim zdaniem (pseudo wedkarzy) najtrafniejsze okre?lenie -Mi?siarze i ci którzy patrzyli na Ciebie jak na wariata do tej kategorii nale??.Co do wypuszczania wszystkich z?owionych ryb mam odmienne zdanie gdy? jest to oddzielny temat i chyba jeszcze nie pora aby go poruszac. Tak jak napisa? [b]Marko605 musimy czuc ?e za wykroczenia w ka?dej chwili mo?e nas spotkac dotkliwa kara w przeciwnym razie mo?emy tylko pomarzyc o takich okazach jak na wspomnianym linku Sad
Dodam na pocieszenie ?e w naszym gronie s? równie? etyczni i prawdziwi w?dkarze i co jest optymistyczne ich grono si? powi?ksza Laughing

Pozdrawiam !
Zbycho
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Przepraszam ze sie wtr?cam ale odnosnie zaryniania to jest smiech.Zarybiaj? tak ze sami wiecie .Maj? wpuscic 5 ton a wpuszcz? 2 Crying or Very sad .A raz by?em swiadkiem jak wpuszczali kapria na Jeziorze ?ywieckim to jak wpuscili karpia to po pu? gdz ponad po?owa leza?a dogury brzuchem i mia?y jakies plamki na sobie na to wynika ze wpuscili karpia ale chorego Confused .I teraz takie mam zdanie na temat ZARYBIANIA.
Powrót do góry
Marco605
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 4:53 pm    Temat postu: Zarybienia Odpowiedz z cytatem

DO Zbycha.
Witaj. Niestety nie zgadzam sie z twoim zdaniem. To co piszesz ?e, mieli zarybi? 5 ton a zarybili 2. Sk?d ty to bierzesz. Wa?y?es to??. jeste? chyba kiepskim obserwatorem. By?em jako postronny obserwator przy wielu tego typu zarybieniach. Podkre?lam jako obserwator. Nigdy czego? podobnego nie widzia?em. Chyba jeste? wyj?tkiem. Wszystkie zarybienia mo?na sprawdzi?. Ka?dy kto zarybia, w ?wietle prawa powinien posiada?, odpowiedni? do tego faktu dokumentacje. Mo?na to sprawdzi?. Podaj prosze publicznie , kto zarybia?, miejsce, dat? i je?li pamietasz to godzin?. Zajm? si? tym i dok?adnie to na w?asn? r?k? sprawdze. Je?li mia?e? racj?, to publicznie wycofam tego posta. Pozdrawiam.
Zbycho
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Z ch?ci? bym ci poda? miejsce date gdz tylko jest wa?ek bo to by?o 3 lata temu i niepami?tam ;/ Niewiem czy to sciema czy prawda moze sie myle kto wie ale sam bylem swiadkiem jak zarybiali karpiem i podan po?owa wyzdycha?a tego jestem w 100%pewny .A z tym zarybieniam to tylko s?ysza?em Wiec jak sie myle to sory ale takie by?o moje zdanie Smile
Powrót do góry
Alek
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 10:43 am    Temat postu: Zarybianie karpiem . Odpowiedz z cytatem

Oj Zbycho ! nie wiesz czy to ?ciema to nie pisz farmazonów.A tak przy okazji to fatalny wybra?e? emblemat który moim zdaniem nie pasuje do hobby w?dkarskiego, a mo?e jeste? ratownikiem ? , a mo?e ?owisz syrenki ?

Pozdrawiam ! Laughing
Zbycho
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Alek jak bys chcia? wiedziec to chcia?em odwo?ac sie do tego postu i tego tematu i jak widzisz napisa?em co ja o tym mysle wiec ciebie to niepowin?o wcale interesowac ty masz swoje zdanie a ja swoje sprawa chyba jest prosta.Wi?c jak ci sie cos niepodoba napisz domnie Osobiscie Laughing
Powrót do góry
Alek
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 5:19 pm    Temat postu: Zarybianie karpiem . Odpowiedz z cytatem

Zbycho ! - mylisz si? twierdz?c ?e nie powinno mnie to interesowac co wypisujesz na tym forum .Sprawa dotyczy oskar?e? pod adresem Zwi?zku , a Zwi?zek to równie? ja i ty. Jak si? nie ma konkretnych dowodów to si? nie wypisuje takich dyrdyma?ów , bo szkodzi to ca?emu Zwi?zkowi.

Pozdrawiam ! Sad
Zbycho
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

OK spoko masz racje. W?dkarze to jedna rodzina Laughing powinlismy sie wszyscy wspierac a nie wygadywac kto ma racje Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: