Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna
 Okr?g PZW Bielsko-Bia?a
Forum Okr?gu W?dkarskiego PZW Bielsko-Bia?a

Strona Okręgu PZW Bielsko-BiałaStrona okręgu   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wpu?cili?my 150.000 sandaczy na Mi?dzybrodzie i ?ywieckie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katanka
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 8:28 am    Temat postu: Wpu?cili?my 150.000 sandaczy na Mi?dzybrodzie i ?ywieckie Odpowiedz z cytatem

W dniu wczorajszym, wcze?nie rano oko?o godziny 4:00 stawili?my si? dwoma samochodami pod karczm? „Zohulina” w Czernichowie. By?a ju? tam ca?a masa samochodów w?dkarzy i dzia?aczy PZW z okolicznych kó?, którzy dbaj? o zarybienie jeziora Mi?dzybrodzkiego oraz ?ywieckiego. Byli te? przedstawiciele kó?, którzy brali m?ode sandacze do swoich ?owisk licencyjnych. Oczywi?cie nie mog?o zabrakn?? dyrektora okr?gu oraz prezesa okr?gu. Oko?o 4:20 przyjecha? samochód dostawczy z prawie 190.000 narybku 0+ sandacza. Najpierw zosta?y odprawione ko?a, które zamawia?y ryby na swój w?asny u?ytek (?owiska licencyjne), po czym przyst?piono do w?a?ciwego zarybienia naszych dwóch zbiorników zaporowych. W sumie do Mi?dzybrodzkiego zosta?o wpuszczone w ró?nych miejscach 50.000 sandacza. Do ?ywieckiego wpuszczono na podobnych zasadach 100.000 sandacza. Osobi?cie z Jankiem Kruczkiem i Stanis?awem Kaczmarczykiem wpu?cili?my 20.000 ma?ych ryb w pó?nocnej cz??ci jeziora (zatoka ?arnówka oraz Mi?dzybrodzie Bialskie). Koledzy z ko?a Czernichów zarybiali cz??? po?udniow?. Ko?a z ?ywca (Zab?ocie i Masto) zadba?y o to, by sandacze trafi?y w odpowiednie miejsca do J.?ywieckiego. Z tego co mówi?, prze?ywalno?? tych ryb jest w granicach 5-8%. Dbali?my o to, aby ryby wpu?ci? w wiele ró?nych miejsc, aby odleg?o?? mi?dzy poszczególnymi workami by?a jak najwi?ksza.

Zdj?cia mo?ecie obejrze? tutaj:

http://www.katanka.vel.pl/20080602_Zarybienie/index.htm

.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
luk750
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 7:50 pm    Temat postu: Re: Wpu?cili?my 150.000 sandaczy na Mi?dzybrodzie i ?ywiecki Odpowiedz z cytatem

Katanka napisał:
............Z tego co mówi?, prze?ywalno?? tych ryb jest w granicach 5-8%...........
.

Jak to jest z t? prze?ywalno?ci?? Czy te 5-8% odnosi si? do prze?ywalno?ci zaraz po zarybieniu (powiedzmy do miesi?ca czasu), czy te? te 5-8% oznacza, ?e taka cze?? z wpuszczonych ryb osi?gnie wymiar b?d? dojrza?o?? p?ciow??

P.S. Dzi?ki za kawa? dobrej roboty Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Katanka
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osi?gnie wymiar pozwalaj?cy odbyc tar?o. Tak mi t?umaczono. Podobno jesli sandacz ma dobre warunki bytowo-?erowe, to uro?nie w ciagu 3 lat to oko?o 45-50cm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: