Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna
 Okr?g PZW Bielsko-Bia?a
Forum Okr?gu W?dkarskiego PZW Bielsko-Bia?a

Strona Okręgu PZW Bielsko-BiałaStrona okręgu   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

G?owacica

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzych
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 5:43 pm    Temat postu: G?owacica Odpowiedz z cytatem

Na portalu w?dkarskim W?dkomania (http://www.wedkomania.pl/ekologia.php?id=2589) ukaza? si? ostatnio artyku? na temat g?owacicy, z którego wynika, ?e ryba ta wyst?puje m.in. w Sole i Skawie, które zosta?y zarybione tym gatunkiem. Podobn? informacj? na temat wyst?powania w Polsce "Królowej Dunajca" mo?emy znale?? w Wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82owacica). W zwi?zku z tym mam trzy pytania do znaj?cych bli?ej ten temat:
1. Czy takie zarybiania rzeczywi?cie mia?y kiedy? miejsce w Sole i Skawie Question
2. Je?li takie zarybiania kiedy? by?y, to co si? sta?o z rybami Question - bo raczej obecnie g?owacicy ani w Sole, ani w Skawie nie ma (a mo?e to tylko ja si? z ni? nie spotka?em Laughing ).
3. I wreszcie, je?li kiedy? zarybiano So?? i Skaw? g?owacic?, to dlaczego zrezygnowano z tych zarybie? Question - bo ju? chyba do?? d?ugo takich zarybie? nie by?o.
Je?li w?ród forumowiczów jest kto?, kto zna bli?ej te zagadnienia, to bardzo prosz? o odpowied? na moje pytania. Po prostu bardzo mnie ta sprawa ciekawi. Szuka?em w ró?nych miejscach odpowiedzi na nie, ale do tej pory nie znalaz?em. Mam wi?c nadziej?, ?e mo?e tu jest kto?, kto co? wie na ten temat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Now
Site Admin - Gruba Ryba
Site Admin - Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drug? ju? kadencj? jestem cz?onkiem Komisji Gospodarczej (Zarybieniowej) Okr?gu. Nigdy w tym czasie (8 lat) nie by?o takiego zarybienia. O ewentualnych wcze?niejszych nie s?ysza?em. By? mo?e by?y, ale znacznie wcze?niej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ARTURO
Miarowy
Miarowy

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wikipedia te? podaje ?e g?owacica wyst?puje w Sole i Skawie.Czyta?em kiedy? w necie na temat tej ryby i pami?tam ?e by?a tam wzmianka o zarybieniach tym gatunkiem w?a?nie So?y i Skawy.By?o to prawdopodobnie w latach 60 lub 70 i mialo charakter eksperymentalny.Ju? wtedy opinie ichtiologów by?y bardzo podzielone.Eksperyment nie powiód? si? podobno z kilku powodów;du?e wachania stanu i temperatury wody, bardzo niskie stany wody, k?usownictwo,podobno te? rzeki okaza?y si? zbyt ubogie pod wzgl?dem pokarmowym.Poszukaj dobrze w necie ,na pewno co? znajdziesz.
Powrót do góry
krzych
Tarlak
Tarlak

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki za odpowiedzi.
Powrót do góry
miro
Gruba Ryba
Gruba Ryba

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

So?a by?a na pewno zarybiana g?owacic? ale tylko na odcinku od zapory w Por?bce do zapory w Cza?cu i by?o to kilkadziesi?t lat temu. Odcinek ten by? wtedy odcinkiem specjalnym ale ryb? t? wybrano bo mylili j? z pstr?giem. Na 100% teraz jej u Nas nie ma, a szkoda, wielka szkoda
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Okr?g PZW Bielsko-Bia?a Strona Główna -> Zarybianie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: